Baklavalı Sac ;
Yüksek sıcaklık tavlanmış sacı desenli kalıplardan geçerek şekillendirilmesi sonucu üretilmektedir. Kalitesi ST37-2, DIN 17100 ve DIN 59220 normunda üretimi yapılmaktadır. Özel ebatlar müşteri talebine göre imal edilir.

Baklavalı Sac Nedir ?
Baklavalı sac düz siyah sacların alternatifi olarak üretilmektedir. Bazı imalatlarda baklavalı sacın kullanılması gerekmektedir. Örnek olarak basamaklarda kullanılır. Yüzeyindeki baklava deseni tırtıklıdır. Bu desen sayesinde insanların basamaklardan kayıp düşmesini önler.

Baklavalı Sac Özellikleri ;
Baklavalı saclar özellikle zeminde ve yangın merdiveni imalatından tercih edilen ürünlerdir. Baklavalı sacların en önemli özelliklerinden biri üzerindeki baklava desenidir. Dış görünüş olarakta güzel bir görüntü sağlar ve mukavamiyet oranıda düz siyah saclara göre daha fazladır.

Baklavalı Sac Kullanım Alanları ;
Daha çok yangın merdivenleri, yürüme yolları, rampalar, makineler, ıslak zemin olabilecek gemi ve deniz kenarı tesisler ya da araçlar, kamyon ve tır kasaları, basamaklar, dolap kapakları, dekorasyon amaçlı dış cephe veya yer zemini kaplamaları olarak kullanılmaktadır.